ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ!
ilość miejsc ograniczona
REJESTRACJA
STREFA UCZESTNIKA
sprawdź zamówione usługi
LOGOWANIE
DO ROZPOCZĘCIA KONFERENCJI POZOSTAŁO

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk"

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny (założony 1 lipca 1953 roku) jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek artystycznych w Polsce i na świecie. „Śląsk” to dzieło życia Stanisława Hadyny i Elwiry Kamińskiej, którym Zespół zawdzięcza podstawy swojej świetności. Sławę i kunszt wykonawczy budowało wiele pokoleń wspaniałych artystów i pedagogów.

 

Dziś „Śląsk” to instytucja kultury o ogromnych możliwościach wykonawczych, realizująca ok. 200 koncertów rocznie. Zespół tworzy ponad stuosobowy skład artystyczny: chór, balet i orkiestra. Wielki Ambasador Polski na świecie - zrealizował ponad 9 tysięcy koncertów dla przeszło 27 milionów widzów, w 44 krajach pięciu kontynentów. W repertuarze posiada kilkanaście programów artystycznych - od wielkich widowisk przynoszących barwną i dynamiczną panoramę folkloru wszystkich regionów kraju, poprzez koncerty edukacyjne, aż po prezentacje muzyki klasycznej i sakralnej.

 

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” to ponad 120 artystów: chór, balet i orkiestra. W swoim repertuarze posiada zarówno programy, których wykonanie angażuje pełen skład artystyczny, jak i poszczególne formacje oraz solistów. Niezależnie od miejsca czy rangi wydarzenia Zespół „Śląsk” jest przygotowany do realizacji koncertu na najwyższym poziomie artystycznym. Programy mają charakter: galowy, wokalno-instrumentalny, orkiestrowy, edukacyjny i taneczny.

 

Zespół „Śląsk” dostrzega swoją szczególną rolę w propagowaniu kultury narodowej i ludowej, zarówno w Polsce, jak i w perspektywie międzynarodowej. Mając ambicje dotarcia do najodleglejszych zakątków świata, pretenduje tym samym do miana ambasadora kultury polskiej. Wytrwała praca całego Zespołu oraz zawiązywane przez lata liczne kontakty międzynarodowe, zaowocowały wypracowaniem wysokiej pozycji jako partnera wielu międzynarodowych przedsięwzięć kulturalnych. Zespół „Śląsk” będąc nowocześnie zarządzaną instytucją kultury o szerokim spektrum wykonawczym - począwszy od sfery koncertowej, po edukacyjną - pozyskał szerokie grono odbiorców, które wraz z rozwojem Zespołu wciąż poszerza się o kolejne podmioty

PATRONAT HONOROWY

 

 

 

 

 

 

PATRONAT MEDIALNY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ta strona używa ciasteczek (COOKIES). Zapoznaj się z Polityką prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.